Běh při Otavě

10.10.2024 |  Mgr. Petra Němejcová 1. stupeň2. stupeňsport

V pátek 4. 10. 2024 se konal 25. ročník Běhu při Otavě v areálu školy v přírodě ve Střelských Hošticích. Běhu se zúčastnilo 48 závodníků z Dukelské.

Naše i celková účast byla ovlivněna nejen nemocností, ale také aktuálními podmínkami. Závodící běžce tak neodradilo ani pochmurné a deštivé počasí a s odhodláním se postavili na start tratí 400-1200 m. Tradičně byl vodičem náš bývalý žák a výborný běžec „černoch“ Michal Jarolím.

Žáci 1. stupně zahájili závod na trati 400 m. Nejlépe si vedli tito účastníci: 2. místo Jolana Pavelková (2.B), 3. místo Sofie Malá (2.A) a Tobias Chalupný (2.A).

Na trati 680 m zabodovali Anna Janečková (3. místo, 4.B) a Tomáš Prokeš (2. místo, 3.B).

Závod na 800 m skvěle zvládli: Sebastian Chalupný (1. místo, 5.D) a Tomáš Kouba (3. místo 4.A).

Žáci 2. stupně se zúčastnili ve skromném počtu, avšak se spoustou nadějných medailových očekávání, která se v konečných výsledcích také potvrdila. Ač nás bylo pouze 8 statečných, šestkrát jsme se probojovali na stupně vítězů v závodech na 1080 a 1200 m. Vítězství vybojovala Lucie Němejcová (8.B, 1080 m). Na 2. místě doběhly: Julie Fiche (7.A, 1080 m) a Julie Bartáčková (9.C, 1200 m). Bronzovou příčku uhájili: Šimon Šťastný (6.M, 1080 m), Marie Sedláčková (7.B, 1080 m) a Kristýna Fürbachová (8. D, 1200 m).

Gratulujeme medailistům a všem závodníkům děkujeme za běžecké nasazení, bojovnost a vzornou reprezentaci školy. Velké dík patří pořadatelům za perfektní organizaci včetně úžasných cen, kdy žádný závodník nezůstane bez odměny.