Atletky mladšího žactva získaly zlato na Poháru rozhlasu v Blatné

20.5.2024 |  Mgr. Lucie Jeřábková, M.A. 2. stupeňsport

Ve čtvrtek 9.5.2024 se konal v Blatné Pohár rozhlasu pro mladší žáky a žačky 6. a 7. tříd.

Za slunného počasí se naši sportovci zhostili několika atletických disciplín: 60 m, skok do dálky, skok do výšky, hod kriketovým míčkem, štafeta 4x60 m, mladší žačky běh na 600 m a mladší žáci běh na 1000 m. Žáci a žačky předvedli úžasné a obdivuhodné nasazení hned v první disciplíně v běhu na 60 m: 1. místo - Lucie Němejcová - 8,61 s, 5. místo - Eliška Cibulková - 9,14 s, Andrea Vlčková - 9,48 s, Eliáš Kubíček 9,43 s, Jan Frček 9,60 s, Timon Oliver Bensch 10,36 s

Ve skoku dalekém znovu excelovala Lucie Němejcová, a s výkonem 4.23 m suverénně opět získala 1. místo. Cenné body dále získávali: Marie Sedláčková 3.68 m, Eliška Cibulková 3.53 m, Jan Rybáček 3.62 m, Eliáš Kubíček 3.59 m.

Vynikající techniku flopu proměnila Viktorie Šímová 1.38 m v 2. místo a Markéta Dubědová 1.34 m v 4. místo. Andrea Vlčková bodovala s výkonem 1.22 m.

Schopnost měnit techniky flopu a nůžek a s každým dalším skokem vylepšovat techniku skoku do výšky prokázal Adam Lacina 1.46 m, na kterého díky počtu více nezdařených pokusů na posledním zdařeném skoku vyšlo bohužel 4. místo. Tomáš Kán bodoval díky dosažené výšce 1.34 m.

Další důležité body dívky získaly díky výsledkům v hodu kriketovým míčkem, kde zazářila 1. místem Lucie Koubová 42.61 m, 4. místem Eliška Hokrová 40.27 m a 5. místem Denisa Nárovcová 39.09 m. V hodu mezi chlapci usilovali o body Timon Oliver Bensch 43.52 m a Tomáš Kán 34.35 m.

Divácky zajímavá štafeta 4x60 m zajistila nejvíce nadšených fanoušků ze ZŠ Dukelská, dívky vypilovaly techniku předání štafetového kolíku k dokonalosti a ve složení Andrea Vlčková, Kristýna Fürbachová, Eliška Cibulková a Lucie Němejcová dosáhly na 1. místo. Chlapci bodovali ve složení Eliáš Kubíček, Jan Rybáček, Tomáš Kán a Timon Oliver Bensch.

V závodu na 1000 m zaběhl Jan Frček čas 3:42.38 a Jan Rybáček 3:48.13. Závod na 600 m dobře rozběhla Nikola Zíková z Blatné, naše děvčata si však tempo v klidu ohlídala a s přehledem v závěru závod převzala do svých "nohou". 1. místo získala díky skvělému výkonu Beáta Brandová 1:56.57 a ihned v závěsu 2. místo Julie Fiche 1:59.12. Kristýna Fürbachová 2:03.89 vyhrála 1. běh, v celkovém pořadí se ale umístila právě za zmíněnou N. Zíkovou z 2. běhu, na 4. místě.

Atletický meeting tak s ohromným náskokem (5111 bodů) patřil dívkám ze ZŠ Dukelská, které si tak vybojovaly postup do krajského kola. Kluci sice na nejvyšší příčky nedosáhli, ale bojovností a svým úsilím skvěle reprezentovali naší školu.

Gratulujeme všem sportovcům k skvělým výkonům!!